V lednu tohoto roku jsme měli možnost žádat Moravskoslezský kraj o dotaci pro náš sbor.  Rozhodli jsme proto přinést rockovou hudbu tam, kde normálně není, a vymysleli jsme projekt “Hudba pro všechny”.

Jedno deštivé dubnové dopoledne jsme se tedy vydali do Soukromé základní školy speciální pro žáky s více vadami v Ostravě a uspořádali tam akustický koncert. Všechny nás překvapilo, jak se děti na naši návštěvu dobře připravily. Znaly všechny písničky z našeho CD.  Náš sbormistr Mirek jim před každou skladbou přeložil anglický název a vysvětlil, o čem je.

“Všechny nás překvapilo, jak se děti na naši návštěvu dobře připravily. Znaly všechny písničky z našeho CD.”

Děti i my jsme si koncert moc užili. Na konci koncertu jsme rozdali nálepky i kartičky s fotkami sboru a diváci se s námi nadšeně fotili.

Po prvním pěkném zážitku jsme se přesunuli do Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Tady jsme uspořádali dva koncerty na dětském oddělení. Fotit jsme sice nemohli, ale odnesli jsme si odtud silný zážitek. Bylo pro nás moc hezké, že jsme vykouzlili dětem na tvářích úsměvy.

Děkujeme za skvělé přijetí a atmosféru na koncertech. Děkujeme i paní učitelce Mgr. Barboře Habustové, která nás v rámci projektu hlasově připravovala. Velké díky patří Moravskoslezskému kraji za příležitost uskutečnit tyto akce.

Projekt Hudba pro všechny byl financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

101